Wiosenne porządki będą łatwiejsze dzięki tym 5 wskazówkom!

Spraw, aby Twój dom był świeży na wiosnę!
Wiosenne porządki będą łatwiejsze dzięki tym 5 wskazówkom!
Carla Schmidt
Carla
przeczytasz w  min

Porządnie w tę wiosnę

Nie czujesz porządków? Mamy to samo. Ale jeśli mają się już odbyć, to zróbmy to najmniej boleśnie. Dzięki naszym wskazówkom, porządek zagości na dłuższy czas, a samo sprzątanie, nie będzie takie straszne.

Frühjahrsputz


Zacznij z dobrą energią

Przed przystąpieniem do sprzątania warto zafundować sobie porządny posiłek. Jeśli nie wiecie dlaczego, to już wyjaśniamy: wiosenne porządki są tak samo męczące, jak intensywny trening, a organizm spala podobną liczbę kalorii. Przyda się zatem moc! Możesz także wymyślić plan lub strategię. Wydziel obszary, które chcesz uporządkować. Pomoże to o tyle, że po pierwsze: o niczym nie zapomnisz, a po drugie: okaże się prawdopodobnie, że zadań nie jest znowu aż tak dużo.

5 Tipps

Włącz dźwięki

Naukowcy udowodnili, że słuchanie muzyki może poprawić wydajność podczas ćwiczeń nawet o 20%. Skoro już ćwiczymy z tymi ścierkami i mopami, to niech chociaż będzie dodatkowe dwadzieścia do jakości. Powszechnie wiadomo, że także kalorie lubią głośne śpiewy i tańce. Dosłownie płoną. Jest podwójna korzyść, masz podwójną motywację. Nie trzeba już nic więcej kalkulować. Do dzieła!

Frühjahrsputz

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Niezależnie od tego, jaki obszar sprzątasz, odłóż najpierw na bok rzeczy, których już nie chcesz lub nie potrzebujesz. Zrób miejsce na porządek. Pomyśl, jak wszystko, co oddasz lub wyrzucisz, stworzy przestrzeń na nowe potrzeby i pozwoli pozbyć się starego balastu! Obiecaj sobie także, że nie wypełnisz jej kolejnymi niepotrzebnymi przedmiotami. 

Rio Duftstäbchen

W nowym ładzie, postaw na ozdoby, które spełniają dwie funkcje: dekoracyjną i praktyczną! Wprowadź do wnętrz dyfuzory zapachowe. Wiosna nastanie wraz z cudownie owocową świeżością Rio. Aromaty bzu, mandarynki i kardamonu, utrzymają się długo po sprzątaniu i potwierdzą, że tutaj można już zakwitnąć. Jeśli lubisz kwiaty, możesz się także zdecydować na Rose. Zapach bukietu świeżych róż w słoneczny wiosenny dzień pozwoli od nowa poczuć tę lepszą połowę roku. 

Rose Duftstäbchen

Druga warstwa

...czyli to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. A jednak istnieje. Od czasu do czasu należy się z tym zmierzyć. Odsuń meble i usuń kurz, z którym nikomu z domowników nie jest po drodze. Wyczyść też lodówkę i przejrzyj zapasy. Niektóre nie dotrzymają do kolejnej zimy. Latem także nie znajdą miejsca na talerzu. Warto zatem jak najszybciej je skonsumować. Umyj okna, które po zimie pociemniały. Od teraz słońce zajrzy w nie coraz częściej. Nie potrzebujesz dodatkowych zasłon. Otwórz się na rozkwitający krajobraz. Światło daje energię!

Wskazówka: pamiętaj, że nawet do gruntownego sprzątania nie potrzebujesz specjalistycznych sprzętów i chemicznych środków. Wystarczy woda, ocet i soda. Są tak samo skuteczne, o wiele tańsze i ekologiczne. Ich zapachu pomożemy się przyjemnie pozbyć, już po skończonej pracy.

Szukaj też własnych eko rozwiązań i zużywaj to, co masz akurat do wykorzystania. Stare skarpetki? Świetnie zadbasz z ich pomocą o trudno dostępne miejsca. Załóż jak rękawiczki, zwilż wodą i sięgnij wszędzie, gdzie zechcesz.  

Pause

Złap oddech

W międzyczasie możesz oczywiście odetchnąć. Nie musisz kończyć wszystkiego od razu. Daj sobie czas. Doceń to, co udało się już zrobić, zaplanuj resztę na kolejne dni. Bez stresu. Zapal ulubioną świecę i zobacz nowy blask. Może ktoś z domowników zechciałby Ci pomóc? Sprzątanie może być naprawdę zabawne we dwoje! Zwłaszcza przy dobrych rytmach.

@AVAMAY_PL

Śledź naszą przygodę na Instagramie

OBSERWUJ NAS