Mother’s power

Macierzyństwo z różnych perspektyw wygląda dużo ciekawiej
Mother’s power
Patrycja przeczytasz w  min
O Matko!

Macierzyństwo zmienia się razem z obyczajami, pokoleniami i światopoglądem. Jesteśmy już daleko od tytułowania jej "Pani Mamo" i siedzenia w cieniu ich spódnic. To chyba dobrze! Bo mama jaką chcemy teraz mieć i być, jest raczej ciepłą przyjaciółką, wspierającą w walce przeciw złemu światu, niż posągową strażniczką ogniska domowego. Ale, ale... Nie wszystko jest tak jednoznaczne i klarowne.

 

Moja Mama

Dokładnie ją znamy, kochamy i...oceniamy. Nie wolno nam jednak zapominać, że jej perspektywa macierzyństwa, może być z miliona przyczyn oddalona od naszej. W dzieciństwie nie mieliśmy szansy skonfrontować tego z własnymi poglądami. Teraz nawet warto to zrobić i zamiast oceniać, spróbować po prostu ją poznać. Rozumieć też nie trzeba. Nie zawsze wygra chęć ujednolicenia. To nasza mama i pozwólmy jej po prostu być sobą. Porozmawiajmy i cieszmy się tym, że umiemy i możemy spędzać razem czas. Tak jak chcemy i lubimy. Po swojemu.

Ja, Mama

Jaka chciałabym być kontra jaką udaje mi się być. Mówią, że to zderzenie z rzeczywistością. Na pewno z własną osobowością. Czasem bywa bolesne, bo nie tak wyobrażamy sobie same siebie. Nie zawsze dajemy radę sprostać własnym wymaganiom i dopiero kiedy zaakceptujemy to, że nie będziemy ani idealne, ani zawsze w najwyższej formie, udaje się osiągnąć spokój. Ponoć dobrą matką nie czyni nas to jak radzimy sobie z dzieckiem, ale jak radzimy sobie z samą sobą. Zatem wracamy do podstaw: bądź dobra dla siebie! Masz wszystko, a nawet więcej by być wspaniałą mamą. Najważniejsze, że po prostu tego chcesz.

Mother

Inna Mama

Wcale ich tak naprawdę nie znamy, ale...oceniamy! Ok, o ocenianiu już było. Zamiast wchodzić w schemat niewinnych koleżeńskich porównań i osądów, bądźmy otwarte na inne podejście. Brzmi banalnie, ale to naprawdę fajne, że każda jest inna. Macierzyństwo daje tyle możliwości i tyle zmienia. Dajmy każdej z dziewczyn zareagować we własny sposób. Poobserwujmy to jak poradnik możliwości. Może któraś z mamusiek znajdzie coś, co spodoba się także nam. Razem jesteśmy jeszcze wspanialsze.

Każda Mama...

...zasługuje na wsparcie. Nie wspierajmy jednak na siłę. Dobre rady już dawno się przejadły. Czasem bardziej potrzeba uśmiechu albo ciepłego posiłku czy spaceru. Warto po prostu zapytać co sprawi nam przyjemność. Pytamy wszystkich wokół, ale nie siebie. Czas to zmienić! Nasz niezawodny sposób to zapachy.

Energetyzująca trójca, która zawsze poprawia nam nastrój to Tulum, Nara i Rio. Turkusowy Meksyk orzeźwia jak morska bryza niosąca zapachy lata. Nara dodaje mocy zielonej herbaty przełamanej bergamotką. A Rio przynosi radosny karnawał zmysłów pod postacią mandarynki i bzu z dodatkiem kardamonu.

@AVAMAY_PL

Śledź naszą przygodę na Instagramie

OBSERWUJ NAS