Kulisy AVA & MAY - Laura

Czas na nowe spotkanie! Poznajcie Laurę - Product Managerkę w AVA & MAY.  Zdradzi nam jak tworzy się produkty i opowie o swojej pracy.
Kulisy AVA & MAY - Laura
Carla Schmidt
Carla
przeczytasz w  min

 

Czas na spotkanie z Laurą!

Jak trafiła do AVA & MAY i co ma z tym wspólnego nasz legendarny zapach Marrakesz?
Więcej na ten temat dowiesz się z wywiadu :)

Hej, Laura! Czym zajmujesz się w AVA & MAY?

Cześć, jestem Laura i wraz z moimi wspaniałymi współpracownikami odpowiadam za Dział Rozwoju Produktu. Każde wprowadzenie produktu na rynek zaczyna się od pomysłu w naszym zespole - tworzymy mapę produktu, różne koncepcje i określamy niepowtarzalne zapachy i kompozycje.

Dlaczego zdecydowałaś się pracować w AVA & MAY?

Mój znajomy miał nowy zapach w domu, a mianowicie świecę AVA & MAY Marrakesz. Od razu zakochałam się w samym produkcie i oczywiście niepowtarzalnym zapachu. Od tego momentu wiedziałam, że chcę być częścią tej firmy. Kiedy zobaczyłam wakat na stanowisku produktowym, po prostu musiałam złożyć swoją kandydaturę. Teraz należę do rodziny AVA & MAY i cieszę się, że mogę być częścią czegoś, w co bardzo wierzę i lubię. Jestem podekscytowana i ciekawa, jak ten projekt ewoluuje…

Jak wygląda dla Ciebie normalny dzień pracy?
Każdy dzień pracy jest pełen nowych niespodzianek. Zatem na początek kawa - muszę stać się osobą, zanim zacznę dzień :D
Każde wprowadzenie produktu na rynek rozpoczyna się od propozycji produktu do wewnętrznej koordynacji. Gdy pomysł zostanie zaakceptowany, mój zespół i ja możemy rozpocząć pracę nad konkretnymi koncepcjami i stworzyć briefingi dotyczące projektu opakowania i dla naszego perfumiarza. Jeśli nuty z naszej biblioteki zapachów nie pasują do konceptu, poprosimy o nową kreację zapachową. Oczywiście próbki należy oceniać z uwzględnieniem piramidy zapachowej i nastroju, jaki wywołują perfumy. Ponadto dział rozwoju produktu jest zawsze w kontakcie z zespołem operacyjnym, aby sprawdzić stan produkcji próbnej, a także nowe koncepcje i kategorie produktów. Oprócz części koncepcyjnej odpowiadam również za przedstawianie nowych koncepcji produktowych zespołowi kreatywnemu AVA & MAY, aby mogli rozpocząć pracę nad kampaniami, zdjęciami i tekstami. Na koniec pracy uwielbiam rozmawiać ze wspaniałą ekipą AVA & MAY, czasem przy lampce wina lub aperitifie :)
Z ręką na sercu: co najbardziej lubisz w AVA & MAY?

W AVA & MAY każdy może podzielić się swoimi pomysłami i przemyśleniami. Mam możliwość pracy w miejscu, w którym czuję się komfortowo i bezpiecznie, a każdy wspiera mnie w rozwoju zawodowym. W AVA & MAY nie ma ograniczeń. Uwielbiam też moich współpracowników, a team fit to dla nas jedna z najważniejszych wartości. Znajomi z AVA & MAY to nie tylko koledzy z pracy, niektórzy są także prawdziwymi przyjaciółmi. Ponadto oferowane są jeszcze małe przyjemności, które poprawiają mi samopoczucie: przekąski, napoje, program sportowy i świetne produkty. Miejsce komfortowe i stylowe!

 

Jakie są Twoje ulubione produkty/zapachy z AVA & MAY i dlaczego?

Ponieważ moja przygoda z AVA & MAY zaczęła się od Marrakeszu, ten zapach jest zawsze moim pierwszym wyborem. Ale kiedy patrzę na ogromne portfolio produktów, zdecydowanie uwielbiam więcej aromatów i są one zawsze bardzo balsamiczne, ciepłe, drzewne i pikantne. Absolutnie mogę polecić Tulum, Norwegię i Dubaj. Ale ponieważ już pracujemy nad nowymi koncepcjami, nie mogę się także doczekać kolejnych premier produktów.


Dubai

Gdzie lubisz podróżować i jaki jest Twój następny cel podróży?

Zawsze istnieje jakieś cudowne miejsce, w którym wcześniej nie byłam. Ale absolutnie zakochałam się w RPA – różnorodność natury w połączeniu z morzem, górami i wspaniałą kulturą wciąż mnie inspiruje. Na mojej liście są też takie miejsca jak Meksyk, Sri Lanka czy Malezja. Jednak uwielbiam też spontaniczne wycieczki po Europie. W zasięgu ręki jest tak wiele wspaniałych krajów i miast, których jeszcze nie widziałam lub takich, które chciałbym odwiedzić ponownie…

Jak radzisz sobie ze stresem w intensywnych okresach pracy?

W bardzo stresujący dzień spacer i świeże powietrze bardzo pomagają mi oczyścić głowę. Daję sobie czas na małą przerwę, żeby z nową energią zacząć od nowa. Po kawie i miłej rozmowie z zespołem wszystko wydaje się lepsze. Wieczorami lubię wyjść, aby dobrze zjeść. Chodzę też na zajęcia spinningowe, które są dla mnie bardzo medytacyjne. Lubię też tańczyć, żeby wprawić się w euforię i dobry nastrój - SHAKE IT OFF!

Ulubiona przekąska w biurze?

To naprawdę trudne, bo w tej kwestii jesteśmy bardzo rozpieszczani i zawsze dostarczane są nowe pyszności. “Sweet tooth mode” jest modne! Zdecydowanie uwielbiam bułeczki cynamonowe, ale spróbuję wszystkiego, bo nie umiem, a może po prostu nie da się oprzeć.

Czy masz ulubiony cytat?

„Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go, żyjąc cudzym życiem. Nie daj się złapać w dogmat, jakim jest życie według reguł myślenia innych ludzi” – Steve Jobs
Ten cytat zawsze przypomina mi o życiu, o jakim zawsze marzyłam. Czy innym się to podoba, czy nie, to ja muszę być szczęśliwa, a to jest możliwe tylko wtedy, gdy słucham siebie oraz własnych pragnień i potrzeb.

Dziękuję, Lauro! To była bardzo miła rozmowa <3

@AVAMAY_PL

Śledź naszą przygodę na Instagramie

OBSERWUJ NAS