Kapadocja: 5 atrakcji bajkowej krainy

Kapadocja oczaruje Ciebie i Twoje zmysły
Kapadocja: 5 atrakcji bajkowej krainy
Carla Schmidt
Carla
przeczytasz w  min

Dla tych, którzy jeszcze nie znają...

Kapadocja to region w Turcji, w samym sercu Anatolii, czyli około 2-3 godziny na południe od stolicy Ankary. Kapadocja znana jest ze swojego wyjątkowego krajobrazu. Dziwaczne formy skalne, podziemne miasta i kościoły w jaskiniach brzmią magicznie. Jeśli więc lubisz wędrówki piesze, znajdziesz tutaj swoje miejsce. Zebraliśmy dla Ciebie kilka atrakcji regionu, które sprawiają, że Kapadocja jest zupełnie wyjątkowa.

Heissluftballon

Lot balonem

Jedną z najbardziej znanych atrakcji są niezliczone latające balony, które unoszą się na niebie. Niby znamy ten widok i nie jest to nic nowego. Ale bądźmy szczerzy, czy może być coś piękniejszego i bardziej magicznego niż latanie nad tak wyjątkowym krajobrazem o wschodzie słońca?

Märchenland

Bajkowe wieże

Powstały wskutek erupcji wulkanów miliony lat temu. Dziś możemy je podziwiać jak spektakularne księżycowe krajobrazy. Niesamowite, jak mieszaniny lawy i popiołu uformowane w fantazyjne kominy poddały się erozji wiatru i wody, tworząc miejsce, które obrosło legendami. Jedne są bardziej, drugie mniej prawdopodobne. Jedna z najbardziej przerażających sugeruje nawet, że zamieszkują tam wróżki, które uwodzą i zabijają ludzi…

Höhlenstadt
Podziemne miasta

Ale Kapadocja to nie tylko to, co widoczne na powierzchni. Istnieje druga warstwa. Jaskiniowe miasta, mają ponad 3000 lat i sięgają do 20 pięter pod powierzchnię. Jest ich całkiem sporo. Pochodzące z czasów Hetytów systemy jaskiń w Dekinkuyu i Kamakli oferowały schronienie nawet dla 4000 osób. Podziemne miasta były również używane jako schrony przed najazdami arabskich wojsk.

Feenturm
Göreme Park

Park Narodowy Göreme, wraz z innymi zabytkami Skalnymi w Kapadocji, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1985 roku. Pierwsi chrześcijanie wykopali tam setki kościołów jaskiniowych. Najpiękniejsze można znaleźć właśnie na terenie Parku Göreme, ale istnieją także kościoły jaskiniowe ukryte wielu innych miejscach regionu. To tajemnicze miejsce.

Schildkröte

Żółwi dom

Fakt, który sprawia, że ​​Kapadocja jest jeszcze bardziej urocza, to żółwie! Wyobraźcie sobie szczęśliwego żółwia na wolności. W Kapadocji to możliwe. Dość często zdarza się, że udaje się je spotkać po prostu podczas zwiedzania.

Cappadocia

Kapadocja powinna znaleźć się na każdej liście wymarzonych podróży. Dlatego po premierze Experience Marrakesh zdecydowaliśmy się zadedykować właśnie Kapadocji nasz drugi zestaw dla zmysłów. Wysyłamy Was tym do baśniowej krainy o smaku świeżego jabłka, orzeźwiającej pomarańczy i delikatnym aromacie wanilii. Całość ekologiczna i wyprodukowana z naturalnych składników. Experience Cappadocia uwodzi nie tylko smakiem, ale także owocowo-słodkim zapachem dużej, kwadratowej świecy Kapadocja. To tutaj łączą się delikatne aromaty owocowego jabłka, słodkiej wanilii i głębokiej czarnej herbaty. W zestawie są naprawdę magiczne.

Experience Cappadocia

@AVAMAY_PL

Śledź naszą przygodę na Instagramie

OBSERWUJ NAS