Co sprawia, że Aruba jest Szczęśliwą Wyspą?

Co musisz wiedzieć o Arubie, karaibskiej wyspie marzeń.
Co sprawia, że Aruba jest Szczęśliwą Wyspą?
Carla Schmidt
Carla
przeczytasz w  min
Aruba, czyli wyspa marzeń

Białe piaszczyste plaże, turkusowa woda i prawie 365 słonecznych dni w roku… to tylko kilka powodów, dla których na Arubie po prostu należy być szczęśliwym. Ale nie tylko tyle ma do zaoferowania karaibska wyspa. Wybraliśmy atrakcje, które naszym zdaniem są nieznanymi ciekawostkami, które warto wiedzieć.

Aruba Strand

Oranjestad

Brzmi holendersko? Zdecydowanie tak! Aruba leży, co prawda, tuż przy wybrzeżu Wenezueli, ale należy do Holandii. Jej stolica, Oranjestad, jest jednocześnie największym miastem na wyspie i oferuje zwiedzającym dziwaczną mieszankę zestawiającą pastelową architekturę kolonialną, z kolorowymi centrami handlowymi. Oprócz bogatej architektury i wielu restauracji, to piękne miasto portowe ma również do zaoferowania szalone życie nocne. Nie można się tu nudzić!

Oranjestad

Feeria barw najpiękniejszych stworzeń świata

Zaledwie kilka minut drogi od Palm Beach, znajduje się farma motyli. To tropikalny ogród posiadający ponad 100 różnych gatunków tych stworzeń. Zwiedzać można z przewodnikiem, lub samodzielnie. Dodatkowo zupełnie bez ograniczeń: raz kupiony bilet, uprawnia do wejścia nieograniczoną ilość razy. Warto na przykład udać się tam o różnych porach dnia, aby zobaczyć jak wygląda w magiczny wieczór, lub wcześnie rano, gdy młode motyle wyślizgują się z kokonów i rozpoczynają pierwsze próby lotu. Niezapomniane doświadczenie!

Schmetterlingsfarm
Największy na świecie eksporter aloesu

Tę cudowną roślinę, sprowadzono na Arubę w 1840 roku. Szybko się tutaj zadomowił i pokrywa obecnie dwie trzecie obszaru wyspy. Aruba stała się w związku z tym, jednym z największych na świecie eksporterów aloesu. Dla tych, którzy chcą poznać te lecznicze rośliny i dowiedzieć się ciekawych faktów o ich uprawie i zastosowaniu, polecamy muzeum na plantacji Hato. Być może jeden z okazów zamieszka także w Waszym domu.

Aloe Vera

Flamingo Beach

Plaża Flamingo znajduje się na prywatnej wyspie Renaissance i jest zarezerwowana dla gości odwiedzających tamtejszy hotel. Pozostali turyści, mogą odwiedzić plażę Flamingo tylko z wykupionym karnetem dziennym. Mimo to, widok flamingów na wolności, może być świetnym pomysłem i jednocześnie okazją do zrobienia niezapomnianego zdjęcia. Należy jednak mieć świadomość, że zwierzęta nie są pierwotnymi mieszkańcami wyspy. Zostały tam sprowadzone jako atrakcja turystyczna, a ich skrzydła są celowo przycięte, aby nie mogły odlecieć z kurortu. Tylko od Ciebie zależy, czy chcesz wspierać tego typu działania.

Flamingo

Drzewo Divi-Divi

Symbolem wyspy jest drzewo o wdzięcznej nazwie Divi-Divi. Można znaleźć je na najsłynniejszej w okolicy Eagle Beach. Nietypowe, pochyłe położenie drzew jest spowodowane wiatrem wiejącym tylko z jednej strony. Ich niepowtarzalne kształty i niezwykłe sylwetki, prezentują się zachwycająco o zachodzie słońca. „Podążaj za krzywizną drzewa Divi-Divi, a dostaniesz się do miasta” - mówią tamtejsi mieszkańcy. Podobno nawet jest to trafną radą.

Aruba Duftkerze

Masz ochotę natychmiast wyjechać na wakacje?

Na razie wyślij tam swoje zmysły. Świeca zapachowa Aruba, zabierze Cię w podróż do pudrowo-słodkiej krainy otulonej kwiatowym, świeżym aromatem. To mieszanka słodkiego liczi, kwiatów magnolii i ciepłych aromatów wanilii zamkniętych w subtelnym kremowym szkle. Urzeka swoją delikatnością. Za taką wyspą marzeń tęsknisz?

@AVAMAY_PL

Śledź naszą przygodę na Instagramie

OBSERWUJ NAS