5 powodów, dla których warto wybrać się do Dubaju

Tradycja, luksus i nowoczesność – oto co ma do zaoferowania Dubaj
5 powodów, dla których warto wybrać się do Dubaju
Carla Schmidt
Carla
przeczytasz w  min
Na środku pustyni w ciągu ostatnich kilku dekad zbudowano miasto superlatyw: Dubaj.

Miasto to tworzy z jednej strony kultura ukształtowana przez islam, z drugiej bogactwo w każdym wymiarze. Widać tu niekończący się luksus i prestiż. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego do metropolii na Bliskim Wschodzie ciągnie nie tylko turystów, ale także coraz więcej emigrantów?

Wybraliśmy 5 dobrych powodów, dla których warto odwiedzić legendarną pustynną metropolię!

Dubai beach

1. Gwarancja dobrej pogody

Piasek i błękitna woda – Dubaj ma wszystko, czego potrzebujesz, aby spędzić relaksujące wakacje na plaży. Do wyboru jest ponad 60-kilometrowe wybrzeże oraz kilka sztucznie stworzonych wysp. Do tego słońce i czyste błękitne niebo przez cały rok! Czy może być lepiej? Jeśli potrzeba trochę chłodu, to tylko po zmierzchu. Chociaż i wtedy temperatury rzadko spadają poniżej 15 stopni.

2. Krótka podróż – dobre połączenia

Trudno w to uwierzyć, ale Dubaj nadaje się nawet na krótką wycieczkę! Transfer ze środkowej Europy, zajmuje około 6 godzin. Ponadto istnieją bardzo dobre połączenia lotnicze liniami Emirates. Często można upolować lot już za 400 euro w obie strony. Jest to więc idealny cel podróży zarówno na wakacje, jak i kilkudniowy wypad, zwłaszcza zimą, kiedy potrzebny jest szybki reset w cieplejszym klimacie.

Dubai Architecture


3. Imponująca kultura i architektura

Choć każdy zakątek Dubaju opływa luksusem, to trzeba przyznać, że sama architektura także robi wrażenie. Większość budynków jest bardzo nowoczesna, ogromna i nocą mieni się w najbardziej olśniewających kolorach. Znajduje się wśród nich również najwyższy budynek na świecie, Burj Khalifa, z którego roztacza się wspaniały widok na cały Dubaj.

Oprócz nowoczesności, w artystycznej dzielnicy Bastakiya, można znaleźć również tradycyjne arabskie domy, a wizyta na suku, pełnym przypraw, pozwala w mgnieniu oka przenieść się w przeszłość o kilka stuleci. Cudowny kontrast!

Dubai Desert

4. Pustynne safari

Safari przez pustynię jest wymieniane przez wielu jako specjalna rekomendacja podczas wizyty w Dubaju. Tutaj doświadczysz zupełnie innej perspektywy, z dala od wysokich drapaczy chmur i cywilizacji. Zazwyczaj safari na pustyni składa się z następujących elementów:

  • Przyjęcie z kawą i daktylami w obozie na pustyni
  • Przejażdżka jeepem lub quadem po wydmach
  • Wycieczka wielbłądem przez pustynię
  • Sandboarding
  • Podziwianie zachodu słońca
  • Grill z arabskim pokazem tańca brzucha
  • Palenie sziszy
  • Malowanie tatuażu henną na dłoniach

Wszystko to można przeżyć czując się zupełnie jak tubylec, nosząc tradycyjną odzież arabską. Niesamowite przeżycie.

Dubai Mall

5. Luksusowe zakupy i rozrywka

Pragnienie luksusu jest w Dubaju wszechobecne, więc możesz tu bez trudu odciążyć swój portfel. Centrów handlowych jest pod dostatkiem, ale na szczególną uwagę zasługuje Dubai Mall, największe centrum handlowe na świecie o powierzchni ok. 350 000 kilometrów kwadratowych i z liczbą ponad 1200 sklepów. Oferuje również ogromny złoty suk (rynek arabski), park rozrywki Sega Republic, lodowisko, piękny wodospad i Akwarium Dubajskie z ponad 300 gatunkami zwierząt morskich.

Dubai

Dla każdego, kto chce przypomnieć sobie wspaniałe wspomnienia z ostatniej podróży do Dubaju lub po prostu ma ochotę na naprawdę fajny zapach: Świeca zapachowa Dubai to nasz nowy produkt z serii świec betonowych.

„Zapach Dubaju przypomina perfumy i wysyła Twój zmysł węchu w prawdziwą luksusową podróż z mieszanką nut kwiatowych i balsamicznych!”

Chociaż, szczerze mówiąc, nie jestem wielką fanką samego miasta, zapach Dubaju jest już jednym z moich absolutnych faworytów. Ostatnio, króluje zestaw Concrete Couple: moje ulubione miasto Berlin i Dubaj razem!

Czy Dubaj byłby również dla Ciebie celem podróży? A może po prostu nowym zapachem w kolekcji?

@AVAMAY_PL

Śledź naszą przygodę na Instagramie

OBSERWUJ NAS